Gimnazjum

SOSW Oświęcim
A A A

Dzień Wody

Dzień Wody
22 marca 2016 r.
   22 marca obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Wody. To dobry moment, by przypomnieć sobie, że wodę trzeba szanować, a wielu ludziom na świecie brakuje wody pitnej.
   W tym dniu uczniowie uczestniczyli w zajęciach , których celem było  poznanie w jakich postaciach występuje woda oraz jakie są jej niektóre właściwości. Uczniowie pod czujnym okiem wychowawców przeprowadzali  różne doświadczenia, by zbadać czy woda zawsze jest czysta i zdrowa? Dlatego warto pamiętać by nie pić wody z niewiadomego źródła, a najlepiej przegotować ją przed spożyciem. Zabawa   „Co pływa, co tonie?” polegała na obserwowaniu , jak różne przedmioty zachowują się w wodzie-które się na niej utrzymają, a które utoną .
   Największą atrakcją zajęć było przygotowanie „Wulkanu” z wylewającą się z niego lawą , w postaci kolorowej piany. Wulkan był bardzo widowiskowy, ale jednocześnie doświadczenie pokazało, że mieszanie wody z różnymi substancjami może być bardzo niebezpieczne!
   Zajęcia zakończyły się degustacją wody smakowej, przygotowanej z wody mineralnej oraz owoców cytrusowych. Taka woda jest nie tylko smaczna , ale również zdrowa!smiley

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat