Branżowa Szkoła I stopnia

Nasza szkoła wzięła udział w realizacji projektu „Rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego w jednostkach oświatowych powiatu oświęcimskiego” współfinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Oferta

Branżowa Szkoła I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Oświęcimiu jest przeznaczona dla uczniów z orzeczeniem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego.

Kierunki kształcenia: kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,  pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Uwaga! Bardzo ważne. Rodzice i uczniowie!
W sekcji ONLINE (jeszcze w budowie i uzupełnieniu) - na górnej listwie znajdują się materiały i zadania dla uczniów. (Trzeba wejść do środka - tam jest pogrupowane na klasy i przedmioty wszystko to co jest potrzebne do codziennej nauki) Tam znajdziecie materiały do pracy. Poprzez czynne i systematyczne (tak jak codziennie w szkole na lekcjach) wykonywanie poleceń nauczycieli będziemy realizować podstawę programową. To bardzo ważne, żeby ukończyć klasę i przejść do klasy wyżej, lub ukończyć szkołę.

Uczniowie przygotowujący się do egzaminów zawodowych znajdą tam wszystkie ważne zagadnienia do powtarzania, utrwalania. Pozostali uczniowie będą dalej rozwijać szkolne umiejętności m. in. pamięć, myślenie, spostrzegawczość. Łatwiej będzie potem wrócić do szkoły. Jeśli macie taką możliwość, to wydrukujcie materiały, karty pracy. Rodzice powinni aktywnie włączyć się w pracę, także poprzez ocenianie wyników pracy i wysiłku. Samodzielność zawsze należy wspierać i chwalić. Do pracy! Uda się. Praca online jest obowiązkiem - nie zabawą. Będziemy ją oceniać i stawiać stopnie! Powodzenia.
Dyrektor SOSW w Oświęcimiu
Jacek Polak