Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

"Z przyrodą za pan brat - zwierzęta świata"

"Z przyrodą za pan brat - zwierzęta świata"
Uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz wystawa pokonkursowa odbyła się 27 maja 2013 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. Konkurs został zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczy w Oświęcimiu. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miasta Oświęcim.
Na uroczysty wernisaż, rozdanie nagród i pamiątkowych dyplomów przybyli:
Józef Krawczyk – Starosta Oświęcimski,
Maria Pędrak – Wiceprezydent Miasta Oświęcim,
Zofia Jarosz – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Oświęcimiu,
Leszek Szuster – Dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży   w Oświęcimiu oraz młodzi artyści – laureaci konkursu, którzy przybyli na wernisaż wraz ze swoimi opiekunami, pedagogami oraz rodzicami.
 
Przybyłych gości powitał Dyrektor SOSW – Jacek Polak – dodając: "Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych prezentacji. Świat zwierząt w Waszych oczach jest barwny
i niezwykły. Gratuluję wysokiego poziomu artystycznego” oraz Starosta Oświęcimski - Józef Krawczyk gratulując młodym artystom. Głos zabrał także Dyrektor MDSM Leszek Szuster, który od pierwszej edycji konkursu gości nas w swoich progach.
 
W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 25 lat z niepełnosprawnością intelektualną w rożnym stopniu. Napłynęło 179 prac z placówek: z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu, z Zespołu Szkół Specjalnych w Czechowicach – Dziedzicach, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 17 w Bielsku Białej, z Zespołu Szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku – Białej, Niepublicznego Przedszkola „Przygoda” w Oświęcimiu. Komisja konkursowa przyznała 19 nagród, 17 wyróżnień i 16 kwalifikacji do wystawy.
 
Wernisaż uświetnili swoim występem uczniowie z SOSW w Oświęcimiu w przedstawieniu „Dlaczego lew nie ryczy?”.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat