X Jubileuszowy Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku w Łosicach

6-8 października 2017 r.
    W dniach 6-8 października 2017 r. wyruszyliśmy do Łosic na zaproszenie 49 PDH ,,NS Strachy na lachy” działającej przy OSW na X  Zlot Harcerski. Pod opieką p. T. Krakowczyk i p. A. Kubicy, uczniowie: O. Kokoszka, C. Pokrzyk, N. Turaczyk, K. Latocha, K. Zdrowak, K. Bębenek, J. Łysoń, J. Stanek mieli okazję przeżyć niesamowity weekend. Po długiej podróży liczącej 475 km, piątkowy wieczór był wypełniony wspomnieniami z minionych spotkań, pląsami i zabawą harcerską. Wielką niespodzianką były balony z helem, ogromny tort oraz występ iluzjonisty. Chociaż dzień spędziliśmy w podróży a wieczór trwał długo, w sobotę wczesnym rankiem podjęliśmy kolejne wyzwania. Po śniadaniu ponad 130 uczestników zlotu udało się do Mielnika, by kontynuować harcerską przygodę. Gra terenowa nad Bugiem wymagała nie lada umiejętności i wytrwałości. Jak zwykle wszyscy poradzili sobie z tym wyzwaniem doskonale. Pobyt w Mielniku zakończony był ogniskiem połączonym z harcerskim śpiewem przy dźwiękach gitary. Późny wieczór w Łosicach rozpalił nasze zmysły, a wszystko za sprawą występu artystów Teatru Ognia "Antidotum" z Białej Podlaskiej. Zlot dobiegł końca w niedzielę. Na zakończenie uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla swoich drużyn.