"Uczymy się czytAAC ze Słodziakami" - spotkanie świąteczne

Zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem metod Komunikacji Wspomagającej i Alternatywnej.
Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich radosnym przeżyciem. Dlatego też, pozostając w klimacie oczekiwania na ten najpiękniejszy w roku okres, panie Agnieszka i Asia zaprosiły uczniów klas młodszych na wyjątkowe, świąteczne spotkanie ze Słodziakami.
Tradycyjnie na początku, odśpiewaliśmy hymn Słodziaków, a potem rozwiązywaliśmy zagadki. Potem wysłuchaliśmy opowiadania „Sąsiad”, które specjalnie dla nas przeczytał tym razem specjalny gość- święty Mikołaj. Przypomnieliśmy sobie jakie tradycje i zwyczaje obowiązują w święta oraz utrwaliliśmy gesty i znaki AAC związane z tą tematyką. Podczas spotkania został także rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Były słodkie upominki i piękne dyplomy.
Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę.

Do zobaczenia w Nowym Roku.
A tymczasem…zdrowych i wesołych Świąt!