Tradycja cieszy się wielkim powodzeniem … wycieczka szkolna na Ranczo Artemidy

Tradycja cieszy się wielkim powodzeniem …  wycieczka szkolna na Ranczo Artemidy
13. 04. 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej wyruszyli do gospodarstwa agroturystycznego i zagrody edukacyjnej w urokliwej miejscowości Nowa Góra.
Na miejscu dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach wielkanocnych „Palma i pisanka”. Uczniowie dowiedzieli się, co i dlaczego święcimy w koszyczku, wykonali przepiękne tradycyjne palmy oraz malowali kolorowym woskiem kraszone wyłącznie w naturalnych barwnikach jajka. Po tych eksperymentach, w ramach relaksu,  zostaliśmy zaproszeni do zwiedzania stajni oraz zoo zwierząt gospodarskich. Krowa była największą atrakcją, a w szczególności jej dojenie.

To była wspaniała edukacyjna wyprawa. Żywa lekcja gospodarskiej tradycji była dla dzieci bardzo cennym doświadczeniem.  Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych uczniów.