Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Program edukacyjny: Wybierz życie - pierwszy krok

Program edukacyjny: Wybierz życie - pierwszy krok
W ramach lekcji „ Wychowanie do życia w rodzinie” przeprowadzono z uczennicami klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej zajęcia , których celem było zdobycie wiedzy na temat raka szyjki macicy i roli wirusa HPV w jego powstawaniu.
Uczennice podczas oglądania prezentacji multimedialnej dowiedziały się jakie są czynniki zwiększające ryzyko rozwoju raka szyjki macicy, poznały objawy zakażenia wirusem HPV oraz raka szyjki macicy, poznały działania profilaktyczne ograniczające ryzyko zachorowania. Rak szyjki macicy, jest drugim co do częstości występowania u kobiet, po nowotworach piersi , złośliwym guzem a umieralność z jego powodu nie spada od 25 lat.
Celem zajęć oprócz zdobycia podstawowych informacji było uświadomienie znaczenia problemu, przekazywanie wiedzy, zachęcanie do udziału w  działaniach profilaktycznych wtórnych (regularne badania cytologiczne) i szczepieniach ochronnych (profilaktyka pierwotna), w swojej rodzinie i środowisku.
Uczennice otrzymały ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi raka szyjki macicy i wirusa HPV oraz adres strony internetowej , na której  można znaleźć więcej informacji dotyczących programu.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat