Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Jak przekonać uczniów do zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia?

Jak przekonać uczniów do zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia?
Projekt "Zdrowo jem - więcej wiem!"
To nie takie łatwe zadanie. Dzięki wsparciu dyrektora SOSW mgr Jacka Polaka oraz wicedyrektor mgr Mirosławie Jakimko  wszyscy wychowawcy klas I-VI w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” przeprowadzili w dniu 9.10.2013r integracyjne zajęcia pod hasłem „Poznajemy warzywa i owoce”. Tego dnia wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej przyszli ubrani w kolorowe koszulki. Po założeniu przygotowanych i opasek w mgnieniu oka dzieci zamieniły się w kolorowe warzywa i owoce. To był prawdziwy festiwal warzyw i owoców w przepięknej ręcznie malowanej scenografii.
W trakcie zajęć dzieci obejrzały inscenizację wiersza J. Tuwima pt.„Warzywa”, rozpoznawały warzywa i owoce wszystkimi zmysłami, udzielały odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego dzieci powinny jeść warzywa i owoce". Rozwiązywały również zagadki o warzywach, doskonaliły swoje umiejętności obierania i  krojenia warzyw. Pokrojone warzywa zostały wykorzystane do przyrządzenia warzywnego dania dla całej szkoły.
Niezapomnianą atrakcją, której towarzyszył śmiech i niczym nieskrępowana radość były zabawy ruchowe:
  • sztafeta ze śliwką na łyżce,
  • przenoszenie worka z ziemniakami,
  • podawanie dyni w szeregach górą i dołem,
  • pokonywanie tunelu i rzut jabłkiem do pojemnika, którego pilnował jeżyk, tworzenie makiety sadu przez dobranie odpowiedniego owocu do drzewa,
  • tańce przy piosenkach związanych z poznanymi warzywami i owocami.
 Prawdziwym sukcesem wspólnych zajęć był widok największych „przeciwników” warzyw z apetytem konsumujących swoją porcję warzywnego leczo.
Ten dzień był wyjątkowy, witaminowy i zdrowy. Po takiej dawce witamin i śmiechu u wszystkich dzieci owoce i warzywa będą wywoływały tylko pozytywne skojarzenia.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat