Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Akcja "Przerwa na czytanie"

Akcja "Przerwa na czytanie
Akcja "Przerwa na czytanie
28 października 2021 w naszej szkole odbyła się II Międzynarodowa Edycja VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. 

 Wydarzenie trwało od godziny 8.40 – 13.05. Wzięły w nim udział 23 klasy szkoły podstawowej. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Medycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do tegorocznej akcji. Wielu z nich przyniosło swoje ulubione książki i wspólnie z kolegami przeczytali ich wybrane fragmenty podczas przerw. Tego dnia uczniowie mieli okazję przeczytania książek popularnonaukowych i beletrystycznych w specjalnie wyznaczonych miejscach na korytarzach szkolnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się audiobooki i książki dźwiękowe. Dodatkową atrakcją był konkurs na najbardziej spostrzegawczego czytelnika, którym został Błażej Tlałka z klasy 4a. Każda klasa otrzymała pamiątkowy certyfikat za aktywny udział w akcji. Wyróżnienia za szczególne zaangażowanie otrzymali Amelia Gjdemska, Julia Zemła i Julia Wadoń.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat