Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

7 listopada 2023

7 listopada 2023
Igrzyska bez barier w Opolu - Edycja # 7
6–7 listopada 2023

Sześcioro najstarszych uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w 7 edycji Igrzysk Bez Barier. Kacper, Symeon, Kacper, Angelika, Roksana i Oliwia reprezentowali naszą szkołę podczas zawodów sportowych, które tym razem odbyły się w Opolu.

Zawodnicy wraz z opiekunami uczestniczyli w grze miejskiej, której celem było odnalezienie określonych miejsc na terenie Opola i wykonaniu tam zadania. Na szczęście, pomimo że to już jesień pogoda bardzo sprzyjała zawodnikom podczas maszerowania po mieście. Uczestnicy zaliczyli konkurencje biegowe, celnościowe a nawet wspinaczkę na prawdziwej, profesjonalnej ściance. Innym wyzwaniem było pokonanie olbrzymich, dmuchanych torów przeszkód, które prezentowały się bardzo okazale, jednak nie sprawiły naszym zawodnikom żadnych problemów. W ostatniej konkurencji wszystkie drużyny zmierzyły się w zmaganiach sportowych podczas gry w dwa ognie usportowione.

Podczas pobytu znaleźliśmy też czas na spacer i zwiedzanie Opola, które jest pięknym miastem. Zwłaszcza podobały nam się okolice Odry, amfiteatr opolski i ciekawe graffiti i murale w różnych częściach miasta.

Dodatkową atrakcją i niespodzianką od organizatorów było spotkanie z olimpijczykiem, sztangistą Bartłomiejem Bonkiem.

Pani Kasia i pani Beata dziękują ekipie za wspólną zabawę, zaangażowanie oraz zgodne współdziałanie a organizatorom z Akademickiego Związku Sportowego za zaproszenie na imprezę:)


Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat