7 czerwca 2023 bis

Dzień atrakcji w bibliotece

W środowy poranek klasy 1a, 2 a,2b, 5c, 6 d wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Chełmku. Podczas wizyty braliśmy udział wraz z uczniami miejscowych szkół w ogólnopolskiej akcja „jak nie czytam, jak czytam”. Następnie odbyło się spotkanie w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Literacki poranek” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Chełmku. Zobaczyliśmy liczne sale biblioteki i poznaliśmy wiele tajemnic tego miejsca. Kolejną niespodzianką spotkania było obejrzenie i wysłuchanie bajki czytanej przez panią Bogusię pt. „Brzydkie Kaczątko”. Pod koniec zajęć bibliotecznych mieliśmy okazję pobawić się w sali zabaw Kulkownia. Bardzo się cieszymy z tego spotkania i mamy nadzieję, że jeszcze się tutaj spotkamy.