24 października 2022

Dzień Integracji Sensorycznej

Dzień Integracji Sensorycznej został przygotowany dla uczniów 12 klas najmłodszych. Człowiek odbiera świat poprzez zmysły. Codziennie widzimy różne przedmioty, dotykamy ich. Do naszych uszu docierają dźwięki. Czujemy intensywne zapachy mniej lub bardziej przyjemne w odbiorze. Próbujemy potraw o różnych smakach. Nasz kręgosłup wykonuje określoną aktywność, aby poruszać ciałem i wykonać ruch. Wszystkie te czynności wymagają zaangażowania ze strony układu sensorycznego. Integracja sensoryczna to umiejętność zmysłowego porządkowania oraz rozumienia informacji i bodźców, których nieustannie dostarczają nam ciało i otoczenie.

Aktywności sensoryczno-motoryczne pozytywnie wpłynęły na samopoczucie dzieci. Pozwoliły im rozładować stres i nadmiar energii. Uczniowie wzmocnili pewność siebie oraz poczucie własnej wartości.