22 listopada 2023

Dzień Kredki

22 listopada pierwsze klasy obchodziły Dzień Kredki. Zajęcia rozpoczęły się od wirtualnej wizyty w fabryce kredek i ołówków „Bambino”. Następnie kredki znalazły się w centrum oddziaływań dzieci, które przekonały się, że nie służą one tylko do kolorowania, że kredki to świetna zabawa. Pierwszaki poznawali, rozróżniali i segregowali różne rodzaje kredek. Układali kredkowe wzory, sekwencje, szeregi. Uczestniczyli w zabawach ruchowych „kredka do kredki”, „taniec kredek”. Przebrane za kredki tańczyły do znanych piosenek o kredkach, z których najpopularniejszą była „Kolorowe kredki”. Wszyscy uczestnicy tego święta otrzymali też przygotowane na ten dzień odznaki.

Ale czym byłby dzień kredki bez kolorowania? Dzieci nie tylko kolorowały obrazki konturowe. Z ogromną przyjemnością malowały sobie twarze i ręce. Na koniec były pamiątkowe zdjęcia.