Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

20 marca 2024

20 marca 2024
#Laboratorium Przyszłości

Światowy Dzień Wróbla


Nasiona – mała garść-wielka moc!”- działania w ramach programu „Trzymaj Formę”

20 marca, od kilkunastu lat obchodzimy święto wróbli. Z tej okazji uczniowie naszej Szkoły spotkali się, by dowiedzieć się więcej o tych małych ptaszkach.

Czy wiecie, że tych ptaków jest coraz mniej? Skąd się u nas wzięły? Ile jest ich gatunków?

Jak wygląda ich życie? Czym się odżywiają? Jak pomóc im przetrwać zimę? Na te i inne pytania oraz ciekawostki z nimi związane uczniowie znaleźli odpowiedzi w przygotowanej na tę okazję prezentacji multimedialnej.

Kolejnym etapem spotkania były prace plastyczne, polegające na ozdabianiu szablonów wróbli różnymi materiałami - papierem, bibułą, plasteliną, ziarnami, piórkami. Powstała całkiem spora galeria wróbelków!

Głównym pożywieniem wróbli są ziarna i nasiona, które są prawdziwym superpokarmem, zawierają białka, minerały i witaminy, dlatego tez powinny być niezbędnym produktem w diecie każdego, kto dba o zdrowie. Są sycące i pożywne, dodają energii, zwiększają naszą odporność, pomagają utrzymać dobrą formę i sprawny umysł.

Ostatnim etapem spotkania było przygotowanie przekąsek z ziarnami, które mają szerokie zastosowanie w kuchni, dlatego na stołach pojawiły się kanapki, posypane ziarnami słonecznika, pestkami dyni, kolorowe koktajle z owocami i nasionami chia, siemieniem lnianym, sezamem, orzechami, chleby i ciasteczka ziarnami, desery z orzechami i nasionami.

Wszystkie ziarna są małe i niepozorne, ale mają wielką moc!

Do przygotowania wszystkich działań wykorzystano sprzęty; laptop, aparat fotograficzny, talerze, deski, noże, garnki, blender otrzymane w ramach programu

# Laboratorium Przyszłości


Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat