Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

1 grudnia 2022

1 grudnia 2022
Wycieczka do Teatru Współczesnego w Krakowie

Wystarczy tylko odrobina fantazji,
By w baśniową krainę mógł wybrać się każdy!”

To już stało się tradycją, że uczniowie naszej szkoły corocznie uczestniczą w spektaklu połączonym ze spotkaniem z Mikołajem.

W pierwszym dniu grudnia sześćdziesięciu dziewięciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce szkolnej do zaprzyjaźnionego Teatru Współczesnego w Krakowie. W tym roku aktorzy przenieśli nas w świat „Baśni Braci Grimm” bogatych w cudowne zdarzenia i fantastyczne postaci. Znakomita gra aktorów, ich bliskość, ruchoma i kolorowa scenografia, autorskie piosenki poruszały do głębi każdego widza.

Dopełnieniem tych wrażeń było spotkanie z Mikołajem, który pojawił się po zakończonym przedstawieniu. Uczniowie ubrani w mikołajkowe czapeczki przywitali Świętego gromkimi brawami, okrzykami oraz specjalnie przygotowanymi na tę okazję: napisem: „Witaj Święty Mikołaju” i piosenką. Euforii nie było końca. Wszyscy z zapartym tchem słuchali śmiesznych opowieści Mikołaja, by na koniec móc się do niego przytulić i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Mikołaj każdego obdarował słodkim poczęstunkiem. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej wycieczki pod linkiem: https://youtu.be/9i2WF7rTP8s, wykonanej za pomocą aparatu fotograficznego otrzymanego w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

 


Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat