Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Szkolny czas walki z uzależnieniami

31 maja 2016
Szkolny czas walki z uzależnieniami
zadbajmy o siebie
    30 maja, w ramach Tygodnia Walki z Uzależnieniami, obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą skutków zażywania dopalaczy. Następnie odbył się konkurs wiedzy o uzależnieniach. W szkole zawodowej najlepsze okazały się: Monika Dyba, Marta Bachniak i Monika Sordyl, w szkole przysposabiającej natomiast Stanisław Suski i Katarzyna Szafran. 
   31 maja jest obchodzony jako Światowy Dzień bez Papierosa. Przygotowaliśmy z tej okazji plakaty. Najciekawsze zostały nagrodzone. Były to dzieła klasy IIIa pdp, Ia pdp i IIb pdp.
W tym dniu najodważniejsi uczniowie i… nauczyciele, wzięli udział w mrożącym krew w żyłach eksperymencie pt. „Dwie godziny bez komórki”.  Wyłączone i podpisane telefony komórkowe zostały na 120 minut złożone w sejfie u dyrekcji. Dla wielu był to czas próby, ale wszyscy przeszli ją zwycięsko!
Następnie wielbiciele czekolady poddali się testowi, sprawdzającemu ich przywiązanie do tego smakołyku. W czasie tej zabawy było dużo radości.
Na zakończenie obejrzeliśmy film pt. „Odzyskać córkę”, przedstawiający trudną, ale zakończoną sukcesem, walkę o życie młodej  dziewczyny,  która wpadła w szpony uzależnień.
Czas ten utwierdził nas w przekonaniu, że człowiek wolny od nałogów to człowiek szczęśliwy!

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat