Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Nic dwa razy się nie zdarza

13 września 2023
Nic dwa razy się nie zdarza
wycieczka do Krakowa
W dniu 13 września odbyła się wycieczka klasy IIIb BS do Krakowa. Poniżej znajduje się kilka wypowiedzi uczniów na temat tego wyjazdu.
 
Wycieczka klasowa do Krakowa była super. Jechaliśmy tam pociągiem. Na początek odwiedziliśmy Park Wisławy Szymborskiej, mieliśmy tam czas na odpoczynek i jedzenie. Później zwiedzaliśmy Muzeum Książąt Czartoryskich. Był też czas na spacer po rynku i przejście po Sukiennicach. Weszliśmy też do pięknego Kościoła Mariackiego. Wycieczkę uważam za bardzo udaną. 
Ola Pencko
 
Mi najbardziej podobał się Park Wisławy Szymborskiej, w którym zobaczyłem mural ze słowami wiersza "Nic dwa razy się nie zdarza..." Pomimo zmęczenia po długim chodzeniu bardzo chętnie wybrałbym się znowu na taką wycieczkę i zobaczyłbym te super miejsca.
Kamil Michalski
 
W Muzeum Książąt Czartoryskich ciekawie spędziliśmy czas podziwiając wystawy z zabytkowymi eksponatami dotyczącymi historii Polski takimi jak: rzuty, zbroje, miecze, tarcze i inne rzeczy związane z życiem i kulturą Książąt Czartoryskich. To była dla mnie najlepsza, najprzyjemniejsza wycieczka pod słońcem, na której byłem w swoim życiu.
Wojtek Peczyk
 
Kontynuując udaliśmy się na wielki rynek krakowski gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki, Sukiennice wypełnione sklepami z fajnymi pamiątkami oraz pomnik słynnego, polskiego poety Adama Mickiewicza. Ostatnią rzeczą o którą zahaczyliśmy, były mury Zamku Królewskiego na Wawelu. Najbardziej zapamiętanym miejscem zostanie dla mnie rynek krakowski.
Kuba Wójcicki
 
Wycieczka była świetna tylko szkoda, że nie zobaczyłem smoka wawelskiego, ale może jeszcze się tam wybierzemy.
Krzysztof Kaczmarski
 
 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat