Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Dzień dla Niepodległej

9 listopada 2018
Dzień dla Niepodległej
obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
    9 października 2018r. uczciliśmy w naszej szkole 100 lat niepodległości państwa polskiego. W swoim wystąpieniu uczniowie podkreślili wagę symboli narodowych i poświęcenie tych, którzy walczyli kiedyś o wolną Polskę.
     „Jedenasty listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. W dwudziesty pierwszy wiek Polska wkroczyła wolna i niepodległa, ale nie zawsze tak było. Jak uczy historia wiele razy kraj nasz upadał, aby znów się odrodzić.”
       Występ dotyczył szczególnie poświęcenia młodych ludzi. Uczniowie przygotowali krótką filmową prezentację bitwy o swoje miasto. Zaakcentowali to pytaniem o swoją gotowość do walki o ojczyznę, jak kiedyś nasi rodacy.
         „Dobrze jest żyć w ukochanej ojczyźnie. Ciepły i bezpieczny dom, to największy skarb dla każdego z nas. Czy możemy być pewni, że będzie tak zawsze? Historia pokazuje nam jaką cenę trzeba płacić za wolność. Niepodległość nie zwalnia nas z czujności. Trzeba dbać o swój dom.”
Po części artystycznej, zaśpiewaliśmy kilka pieśni patriotycznych, a o godzinie 11.11 hymn narodowy w ramach ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległęj".

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat