Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Dzielimy się posiłkiem

19 października 2021
Dzielimy się posiłkiem
Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem
   16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem. W naszej szkole po raz pierwszy zorganizowaliśmy uroczyste obchody o charakterze dydaktycznym. Uczniowie poznali problem z jakim borykają się nie tylko państwa trzeciego świata czy kraje objęte konfliktami zbrojnymi, ale również niektóre rodziny w polskich domach.
   Nie wszystkie dzieci otrzymują z domu śniadanie do szkoły lecz tego dnia nikt nie chodził głodny. Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia oraz PDP przystąpili do wspólnego działania. Każda klasa przyniosła do szkoły produkty spożywcze, z których młodzież kształcąca się w zawodzie kucharz i hotelarz przygotowała pyszne, kolorowe kanapki, pokazując w ten sposób swe zaangażowanie oraz kreatywność. Podczas wspólnego śniadania uczniowie obejrzeli prezentację i film, po których wzięli udział w części relaksacyjnej związanej ze świętem kucharza, przypadającym na dzień 20 października. Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania, prowadzili dyskusję  oraz podawali nazwy wyświetlanych na rzutniku obrazków o tematyce gastronomicznej.
   Dzień ten był świetną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności cukierniczych. Upieczone przez młodzież ciasto przekazano paniom kucharkom, które zostały wyróżnione z okazji swego święta. 
To było spotkanie z wyjątkowym przesłaniem; dzieląc się posiłkiem pomagasz innym.
Dziękujemy paniom: Katarzynie, Renacie i Dorocie.
 
 
 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat