Branżowa Szkoła I stopnia

SOSW Oświęcim
A A A

Dawno temu w Betlejem

20 grudnia 2013
Dawno temu w Betlejem
W okresie przedświątecznym 20.12.2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie bożonarodzeniowe czyli "Jasełka". Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Bożeny Sworzeń i Małgorzaty Gach.
Obsada była imponująca. Ogółem na scenie wystąpiło 21 młodych aktorów w czterech aktach.
Akt I - Raj
Akt II - Nazaret
Akt III - Na Dworze Królewskim
Akt IV - Betlejem
 
Przygotowanie do spektaklu wymagało dużego nakładu pracy naszych podopiecznych. Wykonanie dekoracji do wyżej wymienionych aktów to już wielkie wyzwanie.
W pierwszej kolejności rysunek, następnie wycinanie, malowanie, przypinanie do materiału. Kolejno przygotowanie rekwizytów i strojów. Zatem pranie, prasowanie, szycie, przymierzanie. Następnie systematyczne próby, pamięciowe opanowanie tekstu, wypowiedzenie tego z odpowiednią dykcją i intonacją, umiejętne poruszanie się na scenie. Nie bez znaczenia była także oprawa muzyczna, która oprócz podkładu kolęd, zawierała fragmenty utworów muzyki poważnej wprowadzającej nas w nastrój grozy, tęsknoty, zadumania i świątecznej magii. Ogrom pracy, ale po tym - gromkie brawa, gratulacje i słowa uznania stanowiące zachętę do dalszej pracy w naszym szkolnym teatrzyku.
Na przedstawieniu obecni byli także rodzice, opiekunowie, emerytowani nauczyciele. Niezwykle miłe były słowa uznania wypowiedziane przez Stanisława Tyrańskiego, będącego obecnie na emeryturze, dyrektora Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Zaproszona została również grupa uczennic z Gminnego Gimnazjum nr 1 w Rajsku, u których kilkunastu uczniów gościło na zabawie andrzejkowej.
Po przedstawieniu wszyscy udaliśmy się na poczęstunek, słodkości i smaków było co nie miara... były życzenia i mnóstwo ciepłych słów.
 
⇒więcej zdjęć

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat