22 grudnia 2023

Pocztówkowy zawrót głowy

Kolejna odsłona projektu „Ludzie listy piszą” dla uczestników z Internatu była lekcją historii miast, z których uczniowie własnoręcznie pisali i wysyłali pocztówki z wizerunkami swoich miejscowości. Były to tradycyjne kartki z ilustracjami najciekawszych miejsc, zabytków a nawet historycznych postaci Oświęcimia, Siedlec i Nowych Igań oddalonych od naszego ośrodka ponad 400km! Zebrała nam się całkiem ciekawa galeria. Z naszej strony postanowiliśmy dołączyć jeszcze mapę z turystycznymi atrakcjami Oświęcimia. Był to okres okołoświąteczny więc wykonaliśmy własne kartki świąteczne z pozdrowieniami oraz pachnące korzennie pierniczki, które podkreśliły magiczny klimat oczekiwania na korespondencję zwrotną od naszych przyjaciół z SOSW na Mazowszu : ))