17 stycznia 2024

Spotkanie z p. Pielęgniarką – W ramach "Akcja Menstruacja"
Spotkanie z p. Pielęgniarką – 17.01.2024r.
W ramach Akcji Menstruacja dziewczęta z internatu uczestniczyły w profesjonalnym szkoleniu poświęconym menstruacji.  Szkolenie było realizowane na podstawie specjalnego scenariusza zajęć przygotowanego przez organizatorów akcji. Wychowanki zapoznały się z odpowiednią terminologią. Na spotkaniu pani pielęgniarka przekazała podstawowe wiadomości dotyczące okresu dojrzewania. Omówiła zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu młodych kobiet. Zapoznała z  higieną okresu dojrzewania, stosowaniem odpowiednich kosmetyków i środków higienicznych. Dziewczęta miały też zajęcia instruktażowe i praktyczne. Każda z wychowanek otrzymała poradnik dla osób uczących się „Hej Dziewczyny”.
Serdecznie dziękujemy Pani Pielęgniarce Beacie za profesjonalne wsparcie oraz organizatorom Akcji Menstruacja za                                                                                   dostarczenie środków dydaktycznych!

Koordynator AM  – p. Jola                                                                                                                                                                                                                                                        Wspomagająca p. Basia S.