16 marca 2022

Spotkanie z Dietetykiem
W ramach projektu „Cały ten cukier” koordynowanego przez wychowawcę p. Sylwię Ćwiękałę w środę 16 marca 2022r. do naszego internatu zawitała Pani dietetyk Edyta Harmata.
Z przyjemnością wygłosiła bardzo ciekawy wykład poparty prezentacją, który doskonale poszerzył wiedzę wychowanków na temat propagowanego
w internacie zdrowego stylu życia i szerzącego się problemu otyłości wśród dzieci. Pani Edyta znaczną część spotkania przeznaczyła na rozmowy
o szkodliwości nadużywania cukru.
Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, zadając ciekawe pytania dotyczące  zdrowych zamienników cukru.
W ramach warsztatów wychowankowie mieli możliwość zaprezentowanie zdobytej wiedzy podczas komponowania zdrowych przekąsek na bazie owoców i warzyw. Rywalizacja zespołowa dodatkowo motywowała uczestników do szczególnej dbałości o estetykę wykonania i podania deserów, na dodatek bez grama cukru.
Zapraszamy na fotorelację