Warsztaty kulinarne GR II i V w pizzerii DaGrasso

Wychowankowie grupy II i V (pod opieką p. Sylwii i p. Agnieszki) wybrali się na warsztaty kulinarne „Mały kucharz” do pizzerii DaGrasso w Oświęcimiu. Panie kelnerki przygotowały dla uczestników warsztatów stanowiska pracy, narzędzia oraz dodatki spożywcze do samodzielnego przygotowania pizzy. Chłopcy dowiedzieli się z jakiego kraju pochodzi wspomniany smakołyk oraz z jakich składników przygotowuje się ciasto i sosy na słynny placek : ) Wychowankowie przygotowani do działania zakasali rękawy, wałkowali ciasto i rozkładali swoje ulubione składniki. Następnie wyczekiwaliśmy aż placki wyrosną i zarumienią się w specjalnym piecu żeby skosztować własnoręcznie przygotowanego wypieku. Zabawa była przednia, jedzenie smakowite a uczestnicy otrzymali upominki, czapki kucharskie oraz dyplomy „Małego kucharza” : ))