13 września 2023

Szkolenie wychowawców Internatu na temat dystrofii mięśniowej.

13 września w Internacie SOSW odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji StopDuchenne oraz Fizjoterapia Polska – panem Dariuszem Żebrowskim i Grzegorzem Gargasem. Z okazji Światowego Dnia Dystrofii Mięśniowej Duchenn’a (7 września) wychowawcy wzięli udział w szkoleniu na temat chorób rzadkich i genetycznych. Celem spotkania było przybliżenie problematyki zaniku mięśniowego, z którym zmaga się jedna z podopiecznych Internatu. Prowadzący przedstawili problematykę badań klinicznych osób cierpiących na zanik mięśniowy, przebieg choroby oraz udzielili wychowawcom praktycznych wskazówek w związku z rozszerzeniem pomocy w codziennym funkcjonowaniu podopiecznej, która zmaga się z rzadką chorobą.