Branżowa Szkoła I stopnia

Obyś cudze dzieci uczył

11 października 2016
Obyś cudze dzieci uczył
czyli skąd skąd wziął się nauczyciel na świecie?
     "Obyś cudze dzieci uczył - czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie?" - pod takim hasłem świętowano Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. Uczniowie przygotowali pracownikom oświaty nie lada niespodziankę w postaci zabawnej części artystycznej.
      Podczas występu pokazano trudną drogę nauczyciela, który najpierw podejmuje próbę ujarzmienia dzieci Adama i Ewy w Raju, następnie uskutecznia swoje metody pedagogiczno – wychowawcze w piekle pośród diabląt, aż w końcu trafia na niemałe wyzwanie, polegające na nauczeniu i wychowaniu młodzieży na ziemi.
Po części artystycznej uczniowie podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w edukację, złożyli życzenia oraz przekazali symboliczny upominek.