Branżowa Szkoła I stopnia

15 lutego 2016
"Lili, fejs i kłopoty"
Dzień Bezpiecznego Internetu
     W dniu 15.02.2016r. odwiedził naszą placówkę Teatr Moralitet z Krakowa ze spektaklem "Lili, fejs i kłopoty". Spektakl miał przesłanie edukacyjno-profilatyczne przedstawiające zagrożenia związane z nieprzemyślanym korzystaniem z Internetu, portali społecznościowych i konsekwencji z tym związanych. Tematem sztuki było niewłaściwe, nieodpowiedzialne korzystanie z dobrodziejstw Internetu, który zamiast zabawy i rozrywki nieoczekiwanie stał się niebezpieczną bronią.  W przedstawieniu poruszone zostały zarówno kwestie związane z emocjonalnym krzywdzeniem – wyzwiskami, poniżaniem, groźbami na forum publicznym jak i z zachowaniem bezpieczeństwa podczas podróżowania po sieci. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu obchodzonego w tym roku 9 lutego.