Zadbajmy o siebie

7 kwietnia 2022
Zadbajmy o siebie
Światowy Dzień Zdrowia
    W tym roku w naszej szkole obchody Światowego Dnia Zdrowia zorganizowano 5 kwietnia. Wzięli w nich udział uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Przysposabiającej do Pracy. Spędzili oni ten dzień aktywnie i zdrowo spacerując na świeżym powietrzu oraz uczestnicząc w tanecznej przerwie. Na każdym piętrze widać było roztańczoną w rytm Jerusalemy młodzież. Pod koniec dnia przyszedł czas na regenerację, czyli zdrowy posiłek. Ponieważ tegorocznym hasłem obchodów Światowego Dnia Zdrowia było: Nasza planeta, nasze zdrowie,  uczniowie klasy IIIc i IIIb (kucharz i hotelarz) przygotowali kisiel z naturalnych składników, tj. świeżych jabłek, a część z nich pochodziła od sadownika z Sandomierza. Zdrowy deser podali w jednorazowych kubeczkach eco. Zwieńczeniem dnia były piękne, papierowe żonkile, które są symbolem zdrowia. Zostały one podarowane wszystkim uczniom i nauczycielom.
W tym dniu skupiliśmy się na zdrowiu i ekologii, zgodnie z hasłem: „Nasza planeta, nasze zdrowie.”