Szkoła Przysposabiająca do Pracy

SOSW Oświęcim
A A A

Witaj wiosno!

20 marca 2015
Witaj wiosno!
czyli tradycyjne pożegnanie zimy
ŚWIĘTO WIOSNY w naszej szkole odbyło się w dniu nastania astronomicznej wiosny czyli 20.03.2015 r.
Program zawierał.:
- Przedstawienie muzyczno - ruchowe, szkolnej grupy teatralnej TEATROMANIA pt.: CZTERY PORY ROKU
- Tworzenie kukły Marzanny
- Topienie Marzanny - Zimowej Panny - nad Sołą
- Wyjście do Galerii Książki w Oświęcimiu, na filmy dla młodzieży starszej i młodszej (wedle wyboru).
Spektakl CZTERY PORY ROKU składał się z czterech sekwencji:
LATO - gdzie główną rolę odgrywała Edyta Dziedzic i towarzyszący jej Adam Guz, który wirował z nią na parkiecie w rytm piosenki ,,Lato, lato wszędzie".
JESIEŃ - odgrywała ruchem Magdalena Kmiecik, do piosenki ,,Na polanie w lesie".
ZIMA - Wioletta Maniecka, która różdżką malowała siarczysty obraz zimy do piosenki ,,Hu,hu,ha, nasza zima zła".
WIOSNA - Karolina Wróbel, tańcząca z parasolem Walentego i miotłą do piosenki ,,Wiosna, cieplejszy wieje wiatr". Oprócz wyżej wymienionych aktorów, wsparcia głosem udzielali: Bartek Mądrzyk, Anita Turek, Katarzyna Szafran i Weronika Ptasińska
Z oprawą muzyczną do spektaklu świetnie poradził sobie nasz operator dźwięku - Krzysztof Darżynkiewicz. Po spektaklu wywiad z Panią Wiosną - Katarzyną Szafran, przeprowadził reporter Michał Opitek.
Na koniec Weronika Ptasińska zaśpiewała piosenkę pt. ,,Więc chodź, pomaluj mój świat" i po kilku wiosennych wierszykach w wykonaniu Karoliny, Edyty i K. Darżynkiewicza przystąpiliśmy do wykonania kukły Marzanny. Z ciężarem kukły dzielnie zmierzył się Daniel Puchała.
Marzanna była bardzo okazała (dzięki stojakowi wykonanemu przez  Pana Adriana Wróbla i jego "pomagierów"), zatem utopienie jej nad Sołą, na tej drżącej ,,kładce" było nie lada wyzwaniem. Potem, kiedy zima poszła już daleko,  zaśpiewała i zatańczyła z nami WIOSNA nad zieloną rzeką.
Program i oprawę artystyczną opracowała Pani Małgorzata Gach, a w pracach dekoracyjnych i charakteryzatorskich z dużym zaangażowaniem wspierały ją Pani Beata Jurasz i Pani Agata Miękinia - Majchrzak.  

⇒więcej zdjęć

Szkoła Podstawowa

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Internat