Szkoła Przysposabiająca do Pracy

SOSW Oświęcim
A A A

Szkoła pamięta...

28 października 2021
Szkoła pamięta...
zapomniane mogiły w Oświęcimiu
     W okresie poprzedzającym Święto Zmarłych poznawaliśmy tradycje, zwyczaje związane z tym świętem w naszej kulturze. Wspominaliśmy tych, którzy od nas odeszli i chcemy o nich pamiętać. Wspólnie zdecydowaliśmy o udziale w akcji „Szkoła Pamięta”. Przypomnieliśmy sobie jak należy zachować się na cmentarzu oraz własnoręcznie wykonaliśmy znicze i wiązanki.
     26.11.2021 uczniowie z kl. 1a i 1b wraz z nauczycielami, zaopatrzeni w potrzebne narzędzia i akcesoria udali się na Cmentarz Parafialny w Oświęcimiu, gotowi do porządkowania zaniedbanych grobów. Uczniowie w ciszy i skupieniu zapalili znicze na grobie Nieznanych Żołnierzy Polskich. Następnie posprzątali zaniedbane i zapomniane mogiły.
    27 października 2021r. uczniowie z kl. 2b oraz 3a  wraz z nauczycielami odwiedzili znajdujące się nieopodal szkoły miejsce pamięci - zbiorową mogiłę około 700 więźniów obozu zagłady KL Auschwitz- Birkenau zamordowanych podczas ewakuacji obozu. Uczniowie uporządkowali teren znajdujący się przy mogile oraz zapalili znicze i zostawili na grobie własnoręcznie wykonaną wiązankę.
    To była ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie uczniom w pamięci.

Szkoła Podstawowa

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Internat