Szkoła Przysposabiająca do Pracy

SOSW Oświęcim
A A A

Święty Andrzeju, daj mi znać, co się będzie ze mną dziać!

30 listopada 2018
Święty Andrzeju, daj mi znać, co się będzie ze mną dziać!
czas wróżb i nie tylko...
    30 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Rozpoczęliśmy je inaczej niż w ubiegłym roku. Na samym początku trzy czteroosobowe drużyny z naszej szkoły (drużyna klasy I, II i III) wzięły udział w Andrzejkowym Konkursie Wiedzy, w którym, pod czujnym okiem jury, mogły popisać się wiadomościami z języka polskiego, historii, matematyki i wiedzy ogólnej. Najlepszą została drużyna klasy III w składzie Natalia Jakóbczyk, Sylwia Kuwik, Marcin Jarosz i Bartłomiej Łazarz. Zwycięzcy zostali nagrodzeni voucherem do Cinema Planet w Oświęcimiu. Serdecznie gratulujemy!
   A później była zabawa! Na dyskotece szaleliśmy długo, orzeźwiając się wodą i zajadając ciastka ze sklepiku przygotowane przez Patryka i Julkę. Andrzej, debiutujący w roli Dj'a, zaskakiwał nas doborem muzycznego repertuaru prawie do godziny 14.00. Dziękujemy! Na piętrze zachwycało menu z pysznościami andrzejkowymi w kolejnej odsłonie szkolnej kawiarenki „Babeczka”. Panie: Dorota, Bożena i Gosia serwowały wraz z uczennicami pyszne babeczki udekorowane galaretką w formie oka (mniam), galaretką z czekoladową pajęczynką (niebo w gębie) oraz czekoladowym brownie, który oblany był malinowym sosem (brak słów!). Do tego kawusia, nastrojowa dekoracja i coraz sprawniejsza praca kelnerek oraz baristek spowodowała, że czuliśmy się jak w kawiarni na mieście. Martyna, Kasia, Weronika, Sabina, Natalia, Nina i Sylwia znów stanęły na wysokości zadania. Tak, tak... szkoła uczy. Szkoła stwarza nam możliwości. Cieszymy się, że uczestniczymy w tych przedsięwzięciach. W tym roku nie zabrakło również Pokoju Wróżb, w którym, pod okiem Pani Magdy, wróżyły Magda, Kinga, Marta i Gabriela. Były bardzo przekonywujące w swojej roli, wywróżyły wszystkim zdrowie, szczęście i sukcesy szkolne. Nawet jeśli ktoś miał pewien niedosyt Pan Janusz odczytał z niejednego woskowego odlewu, że ten rok szkolny będzie dla wielu wyjątkowy, zarówno w nauce jak i sprawach osobistych. Mikołaj i Bartek wspierali go w odczytywaniu znaczenia tychże odlewów.  
    Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy sprawili, że ten dzień był radosny i nastrojowy. Dobrze być razem smiley

⇒ więcej zdjęć

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat