Spotkanie z historią

16 marca 2015
Spotkanie z historią
wycieczka do Krakowa
    16.03.2015 r. klasa III c Szkoły PDP udała się na wycieczkę do Krakowa - miasta królów. Po dotarciu do Sukiennic, zeszliśmy do Podziemi Rynku, gdzie mogliśmy zobaczyć i podziwiać prawdziwy skarbiec wiedzy z przeszłości Krakowa i poczuć atmosferę średniowiecznego rynku m.in.odgłosy gwaru transakcji handlowych czy kłótnie przekupek krakowskich. Na wystawie zobaczyliśmy średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, gliniane figurki, ozdoby, groty tatarskich strzał, a także tzw. bochen - bryłę cennego wówczas ołowiu oraz fragmenty brukowanych ciągów komunikacyjnych. Najstarsze dzieje tego miejsca przybliżyły nam rekonstrukcje XI-wiecznych pochówków, a także fundamenty zabytkowych chat oraz rekonstrukcje warsztatów złotnika i kowala. Ciekawostką dla nas był mechaniczny teatrzyk, gdzie poznaliśmy ,,Legendę o dawnym Krakowie". Podczas projekcji filmu dokumentalnego, zobaczyliśmy poczet koronowanych władców Polski oraz późniejsze, wybitne postacie historyczne aż do czasów współczesnych.
    Żegnając się z Krakowem, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy w Bramie Floriańskiej.
Wycieczka należała do bardzo udanych! MUSIMY TO POWTÓRZYĆ!
Organizatorem wycieczki i opiekunem grupy była wychowawczyni Małgorzata Gach.