Szkoła Przysposabiająca do Pracy

SOSW Oświęcim
A A A

Serce, serduszko

5 marca 2015
Serce, serduszko
...czyli szkolny Dzień Kobiet
       5 marca, jak co roku, spotkałyśmy się  z koleżankami ze SOSW w Chrzanowie i Nowego Targu, uczennicami gimnazjum oraz uczestniczkami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dworach, by wspólnie przeżywać Dzień Kobiet.
W tym roku wszystko kręciło się wokół „serca”. Było więc o zdrowej diecie, ruchu, tańcu, uczuciach i oczywiście o urodzie. Uczestniczyłyśmy w warsztatach:
- taneczno – ruchowych prowadzonych przez panią Sabinę Magierę i panią Julitę Stodolak – Sudia,
- manualnych – wyrób biżuterii – oczywiście w kształcie serc, pod kierunkiem pani Edyty Luzarowskiej – Kozak,
- urody – piękne paznokcie tworzyły nam panie Marta Pilarz i Magdalena Sajewicz, a dziewczęta z klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół nr 4 w Oświęcimiu o profilu fryzjer, pod okiem pani Katarzyny Zając, wyczarowały nam na głowach loki, koki i najmodniejsze warkocze.
Pani Ela Gajewska, znana krakowska modystka ;) przywiozła jedyne w swoim rodzaju kapelusze i stylowe nakrycia głowy, które przymierzałyśmy, biorąc udział w prawdziwej sesji fotograficznej.
Grupa kucharzy i kucharek, pod kierunkiem pani Reni Knapczyk, przygotowała dla wszystkich zdrowe kanapki, sałatki i małe słodkie „co nieco”.
Odbył się też konkurs, dotyczący oczywiście „serca”.
Następnie rozpoczęłyśmy karaoke. Dziewczęta z Nowego Targu, jak na prawdziwe góralki przystało, zaśpiewały nam o miłości spod samiuśkich Tatr. Potem śpiewałyśmy już wszystkie…
Na zakończenie obejrzałyśmy film – oczywiście o miłości i tańcu.
Nad całością czuwały panie Iza Wyrwa i Ania Lichańska.
Już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Kobiet!

⇒więcej zdjęć

Szkoła Podstawowa

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Internat