Pod górkę

29 maja 2017
Pod górkę
kilkudniowa wycieczka do Zakopanego
W dniach od 23 do 26 maja odbyła się wycieczka do Zakopanego, w której uczestniczyło 17 uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz trzech opiekunów. Wyjazd ten miał na celu sprawdzenie samodzielności uczniów, pogłębienie wiedzy przyrodniczej oraz aktywne spędzenie czasu wolnego. W czasie wyjazdu młodzież uczestniczyła w wycieczkach pieszych, których łączna długość przez cały okres pobytu w Zakopanem wyniosła ponad 60 km. Uczniowie uczestniczyli w dniu górskim w przejściu z miejsca zakwaterowania na Harendę, następnie na Gubałówkę, gdzie mimo deszczu po zejściu znalazł się czas na chwilę relaksu na zjeżdżalni i późniejszy powrót do miejsca noclegu. Warunki pogodowe czyli deszcz i błotniste szlaki nie ułatwiały zadania. Jednak dla nas to była tylko "dodatkowa atrakcja". Kolejny dzień to relaks i zdrowie w jednym czyli wizyta na siarkowych basenach termalnych w kąpielisku Gorący Potok. Przed wyjściem, a czasem i po powrocie młodzież uczestniczyła w przygotowywaniu posiłków. A na koniec zasłużony odpoczynek. Mimo zmęczenia i przebycia wielu kilometrów humor i dobry nastrój nas nie opuszczał. Bardzo zauroczyła nas restauracja "Marzanna" pod Nosalem - klimatyczne miejsce w starym stylu i z dobrym jedzeniem. A rodzinne i syte obiadki oraz śniadania serwowała nam pani Krysia. O pyszne kiełbaski i kaszankę z grilla postarali się nasi grill kucharze :-) Za rok kolejny wyjazd...