Na drugim końcu Polski

21 maja 2016
Na drugim końcu Polski
Białystok i okolice
    W dniach od 16 – 20 maja 2016 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wyjeździe do Białegostoku. W czasie pięciodniowej wycieczki młodzież miała możliwość podróżowania Pendolino jak również starszymi składami pociągów. Program był bardzo napięty i nie było czasu na marudzenie. Byliśmy w Muzeum Ikon i Monasterze w Supraślu, w którym niesamowite wrażenie zrobił na nas olbrzymi pozłacany żyrandol ozdobiony ikonami. W Białymstoku odwiedziliśmy Muzeum Historyczne, Muzeum Wsi, Zespół Pałacowo – parkowy Branickich, Muzeum Wojska. W trakcie zwiedzania podziwialiśmy piękny Ratusz i niebanalną ozdobę miasta - rzeźbę Maskę.
     Jeden dzień został poświęcony na poznawanie flory i fauny charakterystycznej dla tego obszaru naszego kraju. Spacerowaliśmy po kładkach przyrodniczych i ścieżkach edukacyjnych Narwiańskiego Parku Narodowego i Biebrzańskiego Parku Narodowego podziwiając z oddali Twierdzę Osowiec. Mieliśmy również przyjemność spływu łodziami pychówkami, które pozwoliły na podziwianie przyrody Narwiańskiego Parku Narodowego z wody.
   Z pewnością wrażeń było mnóstwo, co się udało uwieczniliśmy na zdjęciach :)