Kreatywni 2016

14 marca 2016
Kreatywni 2016
Powiatowy Przegląd Artystyczny
      14 marca 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym odbył się konkurs pt. "Kreatywni" w ramach Powiatowego Przeglądu Artystycznego Kreatywni 2016. Celem tego przeglądu jest wyłonienie i promocja talentów artystycznych młodzieży. Szkoła gościła komisję konkursową, w składzie: p. Janusz Toczek, p. Bogumiła Goryczka, p. Kinga Pawlik, p. Marek Flisowski oraz p. Janusz Majcherek. Nasi uczniowie zaprezentowali swoją kreatywność różnymi formami artystycznymi. Na "Kreatywnej" scenie mogliśmy podziwiać występ grupy teatralnej pod opieką p. Małgorzaty Kamińskiej - Królik i p. Jowity Greczner. Przedstawienie pt. "Paweł i Gaweł" zagrane przez młodych aktorów wzbudziło wiele emocji, a laureatem wyłonionym przez komisję, spośród całej grupy teatralnej, został narrator inscenizacji - Krzysztof Kołacz. Po ich występie nadszedł czas prezentacji muzycznych, do których uczniowie przygotowywali się pod okiem p. Marcina Domarzewskiego. Jako pierwsza zaprezentowała się Weronika Ptasińska. Jej wykonanie utworu pt. "Świat się pomylił" z repertuaru Patrycji Markowskiej zostało docenione przez jury i Weronika została kolejnym laureatem konkursu. Bartłomiej Mądrzyk został wyróżniony, a p. Janusz Toczek osobiście podziękował mu za występ. W kolejnej odsłonie konkursu komisja oceniała prace plastyczne, które uczniowie wykonywali pod kierunkiem p. Edyty Luzarowskiej - Kozak. Klaudia Momot i Tomasz Żak zostali laureatami konkursu, ale jury w szczególny sposób wyróżniło prace Mateusza Łysonia. Prace Mateusza, naszego kolejnego laureata, były podziwiane pod względem zastosowanych technik malarskich oraz umiejętności, którymi podbił serca komisji. Gratulujemy wszystkim laureatom! Dziękujemy dyrekcji za wsparcie oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom za pomoc w organizacji konkursu.