Jerusalema

10 maja 2021
Jerusalema
tańczymy i my!
     Na pewno wszyscy słyszeli o Jerusalemie. Jest to układ taneczny do afrykańskiej piosenki, który już od dłuższego czasu podbija Internet. Tańczy się go wszędzie - na ulicach, w parkach, na lotniskach, w szkołach, a nawet w szpitalach. Tańczący ludzie, choć zachowują dystans między sobą, dają upust swoim emocjom i radosnej zabawie w czasie, kiedy pandemia wiele w nas ogranicza. Afrykański tekst jest o jedności, daje nadzieję i przybliża ludzi. Ochotą do tańca „zarazili” nas nasi niemieccy koledzy i koleżanki ze szkoły w Mőlln. Przysłali nam filmik pokazujący ich radosny taniec. Przyjęliśmy ich wyzwanie aby również się go nauczyć i już niedługo podzielimy się z nimi naszym filmikiem.
   Wkrótce prześlemy „Jerusalema challenge” innym. Odbiorcami naszej Jerusalemy będą koledzy i koleżanki z Chrzanowa i Krakowa. Tymczasem popatrzcie jak żywiołowe są próby, na których jest Was coraz więcej.