Szkoła Przysposabiająca do Pracy

SOSW Oświęcim
A A A

Integracyjne Mikołajki dla Dzieci Niepełnosprawnych – Kęty 2015.

7 grudnia 2015
Integracyjne Mikołajki dla Dzieci Niepełnosprawnych – Kęty 2015.
niezapomniane wrażenia
    W dniu 7 grudnia 2015r. dzięki uprzejmości Państwa Adamczyków - właścicieli Kręgielni „Kulawy Koń” młodzież Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyła w Integracyjnych Mikołajkach dla Dzieci Niepełnosprawnych – Kęty 2015. Organizatorami byli: Kręgielnia Kulawy Koń, Fundacja Kukuryku, i współorganizator Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. W mikołajkach uczestniczyło ponad 115 osób z całego powiatu. Oprócz naszych uczniów obecni byli uczestnicy, Szkoły Życia przy Parafii NSPJ w Kętach, PŚDS w Kętach, członkowie Stowarzyszenia Jeden Drugiemu z Kęt, a także podopieczni Fundacji Kukuryku. Nad całością patronat objął Burmistrz Gminy Kęty Pan Krzysztof Klęczar.
      Uroczystości Mikołajkowe rozpoczęły się od uroczystego powitania uczestników i zaproszonych gości Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu reprezentował Wicestarosta Jarosław Jurzak, naszą szkołę reprezentowali Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Jacek Polak i Dyrektor Szkoły Przysposabiającej do Pracy pani Renata Boba. Następnie obejrzano program artystyczny, na który składały się występy jasełkowe dzieci z Publicznego Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach.
        W czasie trwania uroczystości młodzież mogła się również posilić ciepłym pysznym żurkiem, organizatorzy nie zapomnieli również o słodkościach, które królowały na stołach. Dźwięk dzwonka oznajmił nadejście długo oczekiwanego gościa Świętego Mikołaja. Przyniesione w tym roku paczki były bardzo szczodre, a moment obdarowania uwieczniono pamiątkowym zdjęciem każdego z uczestników z Mikołajem.
       W imieniu dzieci i ich rodzin serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym:
Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu
Burmistrzowi Gminy Kety Panu Krzysztofowi Klęczarowi
Zarządowi Dzielnicy Stare Miasto w Kętach
Sponsorowi Firmie Rehabion Plus
Darczyńcom:
Firmie Al-Bo
Czanieckie Makarony
Sklepowi Ortopedyczno-Rehabilitacyjnemu „Rehabilitant”
Firmie Maspex Sp. z o.o.
Aksam Sp. z o.o.
Aprila Gabinet Stomatologiczny
Grafion Artykuły Papiernicze
Sużyw Sp. z o.o. Salon Kawy i Wina
Firmie Oloplast
Spółdzielni Usług i Produkcji Kęt-Rol
Firmie Beskid Media
Adamus Skład Budowlano-Opałowy
Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Skiba
P.W. „SPOMET” Sp.j. Bielsko – Biała
Państwu Góreckim
Partnerom lokalnym:
PŚDS w Kętach
Towarzystwu Miłośników Kęt
i wszystkim wolontariuszom a w szczególności Pani Renacie Safernie, Pani Grażynie Lomosik-Gemzie.
Dziękujemy Siostrze Dyrektor i dzieciom z Publicznego Przedszkola Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach za przygotowanie wspaniałego występu.
Dziękujemy za objecie Patronatem medialnym Telewizji Kraków, InfoKęty, Nowej Wsi w Gminie Kęty.
 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat