Szkoła Przysposabiająca do Pracy

SOSW Oświęcim
A A A

I Zjazd Absolwentów

27 października 2022
jak miło się spotkać po latach...

    Często podczas różnych okazji wspominamy byłych uczniów. Jednych pamięta się bardziej, innych troszkę mniej, ale o każdym pamiętamy można zapewne coś dobrego powiedzieć. Przypominamy sobie zabawne sytuacje, powiedzonka, charakterystyczne zachowania. Zadajemy sobie pytania „co teraz robią?” Z niektórymi nadal utrzymujemy kontakt, śledzimy ich losy, o niektórych już niewiele możemy się dowiedzieć. Stąd powstał pomysł zaproszenia byłych uczniów do szkoły. I tak oto zorganizowaliśmy I Zjazd Absolwentów. Spotkanie obfitowało w mnóstwo chwil radości i wzruszenia. Około 50 osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Nie do wszystkich udało się dotrzeć ale mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi za rok.
     
W tym dniu zaplanowaliśmy sporo atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się w auli, było trochę wspomnień, opowieści jak to kiedyś było…, obejrzeliśmy zdjęcia. Następnie odbył się konkurs, w którym wystartowali przedstawiciele absolwentów oraz obecnych uczniów. W konkursie sprawdzaliśmy zdobytą  w szkole wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Drużyny szły łeb w łeb, ale w ostateczności wygrali obecni uczniowie. Po konkursie pokazaliśmy naszą nową szkołę, większość z absolwentów uczyła się jeszcze w dawnym budynku szkoły. Byli pod wrażeniem. Następnie wszyscy udali się na dyskotekę. W trakcie zabawy czekał na wszystkich poczęstunek. Dzień zakończyliśmy wręczeniem pamiątkowych zdjęć uczestników Zjazdu, które osobiście każdemu absolwentowi przekazał Pan dyrektor Jacek Polak.
    
 Żal było się rozstawać, ale były zapewnienia, że spotkamy się na kolejnym Zjeździe Absolwentów naszej szkoły. Do zobaczenia za rok!

⇒film:   Powspominajmy!

Szkoła Podstawowa

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Internat