Dzień Strażaka

4 maja 2022
Dzień Strażaka
spotkanie z ciekawym zawodem
    4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji do naszego Ośrodka zaprosiliśmy zaprzyjaźnionego strażaka pana Wojciecha Ćwiękałę. Wóz bojowy powitał zgromadzonych na dziedzińcu uczniów SPdP głośnym wyciem strażackiej syreny.  Pan Wojciech opowiedział nam jak wygląda codzienna, ciężka i bardzo odpowiedzialna praca strażaka. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska strój, w którym strażacy udają się do gaszenia pożarów. Uczniowie przypomnieli sobie ważny numer alarmowy oraz wysłuchali jak należy się zachować na wypadek pożaru. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny, chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć w wozie, wyposażeni w hełm i ze strażackim wężem. Nie zabrakło pokazu z użyciem gaśnicy proszkowej oraz kurtyny wodnej, co zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Wszystkim strażakom z okazji ich święta życzymy bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych!!!