Szkoła Przysposabiająca do Pracy

SOSW Oświęcim
A A A

Być kobietą, być kobietą...

6 marca 2014
Być kobietą, być kobietą...
...mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże 
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże...
6 marca w naszej szkole odbyło się coroczne  spotkanie integracyjne, w którym uczestniczyły dziewczęta z ZSZ i SPdP oraz uczennice naszego gimnazjum, koleżanki z SOSW w Chrzanowie, dziewczęta z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dworach. Tematyka jak zwykle związana była ze zdrowiem i urodą kobiet. 
Jednym z punktów programu było spotkanie z położną panią Iwoną Małotą, która pokazała jak kąpać i pielęgnować noworodka, odpowiadała także na pytania dziewcząt dotyczące macierzyństwa i kobiecości. Można było również spróbować samodzielnie wykąpać  Agatkę, lalkę,  która na szczęście nie płakała. 
Piękne fryzury - loki, koki i inne powstawały dzięki kolejnym gościom - uczniom IV klasy fryzjerskiej Liceum z Zespołu Szkół nr 4 w Oświęcimiu pod opieką pani Katarzyny Zając.  
W sali obok czekały kolejne atrakcje - manicure oraz możliwość przymierzenia i uwiecznienia się na zdjęciu w kapeluszu. Przywiozła je do nas pani Ela Gajewska. Warto nadmienić, że pani Ela to polska modystka, od lat z pasją tworząca jedyne w swoim rodzaju kapelusze i stylowe nakrycia głowy. Przez kilka lat zdobywała doświadczenie zawodowe w Londynie, a obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Cieszymy się, że z okazji Dnia Kobiet odwiedziła naszą szkołę ze swoimi pięknymi nakryciami głowy. Co więcej, było nam bardzo miło, że mogłyśmy je przymierzać oraz rozmawiać na temat jej pracy. W szczególny sposób dziękujemy Pani Elli za piękne zdjęcia! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też nas odwiedzi. 
Kobiety kochają biżuterię... Szczególnie tą, którą  same zaprojektują i wykonają pod okiem pana Adriana Wróbla i pani Edyty Luzarowskiej - Kozak. Żadna z dziewcząt nie wyszła z tych warsztatów bez kolczyków, bransoletki czy broszki...
Uczniowie z klas kucharskich przygotowali dla nas poczęstunek, który nie tylko był smaczny, ale też pięknie i apetycznie wyglądał. A wszystkie kanapeczki, sałatki i  ciasteczka wg przepisów pani Reni Knapczyk. Warto dodać, że jedzenie przygotowane i podane przez kolegów zawsze smakuje wyśmienicie!
Potem nastąpiło szybkie rozstrzygniecie konkursów i rozpoczęło się KARAOKE. Na to wszyscy czekali najbardziej... I trwało by do wieczora, gdyby nie busy, które przyjeżdżały nieubłagalnie pod szkołę, by porozwozić wszystkich do domów.
 
 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat