Bezpieczeństwo ponad wszystko

23 listopada 2012
Bezpieczeństwo ponad wszystko

Spotkania z przedstawicielami Straży Miejskiej zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. Uczniowie SPdP podczas pierwszych zajęć z panią Agnieszką Kubiczek przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz zasady obowiązujące pieszych będących uczestnikami ruchu. Podczas kolejnego spotkania, które odbyło się pod hasłem „Strażnik Miejski moim przyjacielem” mogliśmy zobaczyć a także dotknąć elementów wyposażenia stroju strażnika, były to m.in.: kamizelka, czapka, pałka, kajdanki, krótkofalówka. Dowiedzieliśmy się więcej o pracy strażników miejskich, o sytuacjach z jakimi spotykają się każdego dnia. Niezwykłą przeżyciem była możliwość wezwania radiowozu, który naprawdę przyjechał po krótkim czasie i sygnałem świetlnym oraz dźwiękowym dał wszystkim uczniom znać o stawieniu się na wezwanie.