Koronawirus - informacja dla rodziców

Koronawirus - informacja

Szanowni Państwo
    Zgodnie z rekomendacją MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa Dyrektor SOSW w Oświęcimiu informuje, że:
    1. nauczyciele, wychowawcy w naszej szkole w przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np..: częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i myda oraz ochrony podczas kaszlu i kichania,
    2 jeśli nie było kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw,
    3. należy pamiętać o tym, że jeśli dziecko które wróciło z terenów występowania koronawirusa ma objawy grypopodone, trzeba bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału epidemiologicznego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego,
    4. rodzicowi dziecka do 8. roku życia w przypadku nieprzewidzialnego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się zasiłek opiekuńczy ( art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz. U. 2017, poz. 1368),
    5. na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia publikowane są bieżąco komunikaty dotyczące profilaktyki zdrowotnej,
    6. numer infolinii Ministerstwa Zdrowia to: 800 190 590 ( czynna całodobowo).

Ponadto zwracam się do wszystkich Państwa z prośbą o nieposyłanie chorych i przeziębionych dzieci  do szkoły.

Dyrektor SOSW w Oświęcimiu

Bezpłatna opieka stomatologiczna

Informujemy, że w oparciu o uregulowanie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami, Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zawarł porozumienia w sprawie organizacji udzielania świadczeń z zakresu leczenia stomatologicznego z podmiotami leczniczymi z terenu Oświęcimia

List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu współpracuje z niemiecką szkołą Schule Stainfeld w Mölln od 2005 roku. W ramach współpracy realizowane są projekty Wymiany Młodzieży, których celem jest poznanie zachodnich sąsiadów, ich tradycji i kultury, wspólne działanie, rozwijanie zdolności interpersonalnych i zdobywanie nowych doświadczeń. Współpraca zagraniczna to także przekazywanie wiedzy o naszym kraju. Projekty finansowo i merytorycznie wspiera organizacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Projekt pt. Harmonia", w którym w dniach 15-19 maja 2017 r. uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z SOSW w Oświęcimiu był współfinansowany przez Polsko Niemiecką Wymianę Międzynarodową.

AAC w szkole i na co dzień

Program pomocy dla uczniów z problemami w komunikacji werbalnej.

1 % podatku dla naszej Szkoły

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na SOSW w Oświęcimiu

Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wsparcia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły. Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa bliskim, znajomym oraz wszystkim przyjaciołom Szkoły i zapoznanie się ze szczegółami akcji na stronie Stowarzyszenia www.spsm.edu.pl.

PRZEKAŻMY 1% NA NASZĄ SZKOŁĘ!

Nr KRS 0000052078 - Cel szczegółowy: SOSW – Szkoła Podstawowa w Oświęcimiu

Zdrowo jem - więcej wiem!

W trosce o zdrowie najmłodszego pokolenia w tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu fundacji BOŚ pt.: „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Dołącz do Nas!

Zapraszamy do odwiedzania Szkoły Podstawowej !
    Rodzice, nauczyciele i pedagodzy szkolni zainteresowani kształceniem dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mogą odwiedzać Naszą szkołę i korzystać z porad specjalistów po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania.

Społeczny Komitet Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu działa na rzecz dzieci i młodzieży SOSW organizując zbiórki pieniężne, które przeznaczane są na dodatkowe zajęcia rewalidacyjne.

1% dla mojej szkoły

Szanowni Państwo!

To już szósta edycja naszej akcji „1% dla mojej szkoły”, którą SOSW organizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska.
Bardzo dziękujemy wszystkim sympatykom i darczyńcom za okazaną dotychczasową pomoc.

Osoby chętne do oddania 1% w bieżącym roku z podatku proszone są o skorzystanie z wzoru zamieszczonego w linku poniżej.