"Zdrowo jem, więcej wiem!"

Stawiam na śniadanie!
Projekt - Zdrowo jem, więcej wiem!
5 grudnia 2013r. zorganizowaliśmy kolejne zajęcia programu „Zdrowo jem, więcej wiem” zatytułowane „Stawiam na śniadanie”. Spotkanie rozpoczęło się krótkim filmikiem „Chory kotek” oraz pogadanką na temat roli i znaczenia pierwszego oraz drugiego śniadania. Po krótkim wprowadzeniu przystąpiliśmy do działania. Ileż było radości! Każde dziecko samo wyrabiało ciasto, z którego pod nadzorem nauczyciela formowało własną, nie zawierającą konserwantów bułeczkę. W czasie, kiedy bułeczki nabierały kolorów w szkolnej kuchni przygotowywaliśmy bardzo kolorowe, pełnowartościowe smakołyki: pasty z sera, ryb i kiszonych ogórków, jajek oraz ugotowanego korzenia pietruszki, sałatkę warzywną z jogurtem, koreczki owocowe i warzywne, jogurt naturalny z granolą i owocami. Gdy wszystko było gotowe zasiedliśmy do wspólnej prawdziwie „królewskiej uczty”. Naszymi zdrowymi przekąskami podzieliliśmy się z kolegami z gimnazjum, rodzicami oraz pracownikami szkoły zachęcając do zdrowego odżywiania.
Musisz to zobaczyć - zapraszamy, oglądnij nasze fotki!