Z wizytą u Danone

Jak powstaje jogurt, czyli poznajemy żywe kultury bakterii.
3 czerwca uczniowie klas 6SPa oraz 5SPa udali się  na wycieczkę do zakładu Produkcyjnego DANONE w Bieruniu. Nasze spotkanie w fabryce rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, z której uczniowie pozyskali informacje na temat produktów mlecznych oraz jak powstają serki Danio i z jakiego kraju pochodzą. Kolejnym punktem wycieczki był krótki film, który przybliżył im samą produkcję i transport żywności Danone do sklepów i hurtowni. Po prezentacji dzieci mogły skosztować serki, które wcześniej samodzielnie skomponowały!!! Następnie zwiedzali fabrykę, obserwowali proces pakowania, oklejania jogurtów. Niespodzianką na tej wycieczce było spotkanie z "Małym Głodem"-maskotką, która podarowała uczniom mnóstwo sympatycznych gadżetów. Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z "Głodem".