Ferie zimowe

Ferie zimowe trwają od 12 lutego 2018 r. do 25 lutego 2018 r.
Życzymy wszystkim uczniom, wielu pięknych chwil, wspaniałej zabawy i odpoczynku po trudach ciężkiej pracy.
Pamiętajcie jednak, aby zabawa zawsze była BEZPIECZNA!
Do zobaczenia po feriach.
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu współpracuje z niemiecką szkołą Schule Stainfeld w Mölln od 2005 roku. W ramach współpracy realizowane są projekty Wymiany Młodzieży, których celem jest poznanie zachodnich sąsiadów, ich tradycji i kultury, wspólne działanie, rozwijanie zdolności interpersonalnych i zdobywanie nowych doświadczeń. Współpraca zagraniczna to także przekazywanie wiedzy o naszym kraju. Projekty finansowo i merytorycznie wspiera organizacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Projekt pt. Harmonia", w którym w dniach 15-19 maja 2017 r. uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z SOSW w Oświęcimiu był współfinansowany przez Polsko Niemiecką Wymianę Międzynarodową.

#Uczymy Ratować

HURRRA!!!
POBILIŚMY REKORD!!!
AAC w szkole i na co dzień

Program pomocy dla uczniów z problemami w komunikacji werbalnej.
Wspólnie zbudujemy nowy Ośrodek !

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe na rzecz budowy nowego Ośrodka dla naszych uczniów.
Wpłat można dokonywać na konto Komitetu Społecznego przy Stowarzyszeniu Pomocy Szkole "MAŁOPOLSKA" o numerze 75 1540 1115 2084 9110 8090 0001 (Bank Ochrony Środowiska SA) z dopiskiem "budowa Ośrodka".
W imieniu podopiecznych i rodziców wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Dyrektor SOSW
1 % podatku dla naszej Szkoły

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na SOSW w Oświęcimiu

Zapraszamy i zachęcamy Państwa do wsparcia naszych starań na rzecz polepszenia warunków nauki uczniów naszej szkoły. Prosimy o przekazanie naszej prośby Państwa bliskim, znajomym oraz wszystkim przyjaciołom Szkoły i zapoznanie się ze szczegółami akcji na stronie Stowarzyszenia www.spsm.edu.pl.

PRZEKAŻMY 1% NA NASZĄ SZKOŁĘ!

Nr KRS 0000052078 - Cel szczegółowy: SOSW – Szkoła Podstawowa w Oświęcimiu

Rekord w resuscytacji

Ustanawianie rekordu, Certyfiakt, dyplom...
Zdrowo jem - więcej wiem!

W trosce o zdrowie najmłodszego pokolenia w tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu fundacji BOŚ pt.: „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Dołącz do Nas!

Zapraszamy do odwiedzania Szkoły Podstawowej !
Rodzice, nauczyciele i pedagodzy szkolni zainteresowani kształceniem dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego mogą odwiedzać Naszą szkołę i korzystać z porad specjalistów po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu spotkania.

Uczymy się ratować życie.

Otrzymaliśmy od  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy materiały do nauki udzielania pierwszej pomocy: płyty instruktażowe, manekiny do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, podręczniki do nauki pierwszej pomocy, plansze i inne pomoce dydaktyczne.
Od najmłodszych lat uczymy się  prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia.
Program jest objęty patronatem Ministerstawa Edukacji Narodowej.

Oferta

Szkoła Podstawowa organizuje kształcenie, wychowanie i opiekę dla dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na upośledzenie lekkie, umiarkowane lub znaczne, głębokie, autyzm, niepełnosprawność ruchową, orzeczone deficyty słuchowe  i wzrokowe oraz niepełnosprawności sprzężone.

Zapewniamy:
opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogów,
pomoc psychologa i pedagoga,

opiekę w internacie dla uczniów z poza Oświęcimia,
zajęcia rewalidacyjne,
możliwość rozwoju aktywności poznawczej i twórczej,
wspieranie rozwoju uczniów stosując nowoczesne metody i programy terapeutyczne,
pozytywne środowisko wychowawcze,

możliwość prezentacji własnych osiągnięć w środowisku,

możliwość przemieszczania się uczniów niepełnosprawnych ruchowo i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zapewniamy opiekę oraz warunki do aktywnego wypoczynku, relaksu i twórczej pracy dziecka w świetlicy czynnej od godziny 7.30 do 14.00 oraz obiady.

Szkoła Podstawowa w SOSW
32-600 Oświęcim