XIII Integracyjne Zawody Lekkoatletyczne w Brzeszczach

7.05.2013r. w hali sportowej w Brzeszczach odbyła się po raz trzynasty integracyjna impreza sportowa zorganizowana przez UKS Gminy Brzeszcze, Ośrodek Kultury w Brzeszczach oraz SOSW w Oświęcimiu.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie klas V Szkół Podstawowych Gminy Brzeszcze oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w SOSW w Oświęcimiu. Wolontariat pełnili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach. Zawodnicy brali udział w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg 60 m, rzut piłką lekarską, skok w dal. Podsumowaniem wspólnej zabawy sportowej była sztafeta integracyjna dla wszystkich zawodników.
Celem imprezy jest kształtowanie prawidłowych postaw w bezpośrednim kontakcie z niepełnosprawnymi rówieśnikami oraz dostarczanie dzieciom specjalnej troski pozytywnych wzmocnień i możliwości odniesienia sukcesu w czasie zabaw sportowych ze zdrową młodzieżą. Od trzynastu lat formuła Zawodów jest niezmienna. Najpierw w konkurencjach lekkoatletycznych sprawdzają się uczniowie ze szkół masowych Gminy Brzeszcze, a po nich uczniowie z SOSW.  Co roku wolontariat pełnią uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach pod opieką Jolanty Hodur. Szczycimy się tym, że pozytywne kontakty zawodników z klas piątych z niepełnosprawnymi owocują w latach następnych, gdy są już gimnazjalistami, podejmowaniem się przez nich wolontariatu na Lekkoatletycznych Zawodach Integracyjnych.
Zawody zaszczycili przedstawiciele władz Brzeszcz oraz dyrektorzy szkół
Nasza ekipa
Bieg na 60 m
Zabawy sprawnościowe