Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

XII Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich

XII Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich
W piątkowy wieczór 27 września  grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Moniki Kołodziejczyk
i Pani Ani Kubicy, po długiej podróży, przybyła do SOSW w Łosicach na XII Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich „Nieprzetartego Szlaku”.
Tegoroczny zlot upływał pod hasłem „Spytaj mamy, spytaj taty, jak bawili się przed laty”.  Harcerze i zgromadzeni goście integrowali się podczas zabaw z dawnych lat! Było głośno i wesoło. Organizatorzy Zlotu udowodnili dzieciom i młodzieży, że wspaniały wieczór można przeżyć w gronie rówieśników bez  telefonu czy komputera.

Drugiego dnia zlotu  poranek był szary i ponury. Na szczęście  deszcz przestał padać i wyruszyliśmy  do Dąbrowy, gdzie znajduje się Muzeum Ziemiaństwa. W miejscowym parku,  wzięliśmy  udział w grze terenowej, podczas której poznawaliśmy popularne zabawy XX wieku; grę w klasy, skakanie przez gumę, cymbergaja, próbowaliśmy swoich sił grając w kapsle, duże bierki czy też tylko z pozoru łatwą zabawę w toczenie koła za pomocą patyka. W trakcie gry, uczestnicy zlotu mieli okazję spróbować słodkiej przekąski rodziców i dziadków, czyli chleba ze śmietaną i cukrem!

Po wykonaniu wszystkich zadań ruchowych, przyszedł czas na wysiłek umysłowy czyli ułożenie hasła z otrzymanych na każdym stanowisku zaszyfrowanych podpowiedzi. Następnie na zmęczonych, głodnych i spragnionych zlotowiczów czekało ognisko i pieczenie kiełbasek. Po powrocie do Łosic odbyło się podsumowanie dnia, pożegnalny apel oraz  dyskoteka.

Udział w zlocie pozwolił nam doskonalić zaradność życiową, wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą w szkole, poznać przepiękne zakątki naszego kraju, a przede wszystkim zintegrować się z innymi uczestnikami, czego efektem są zawarte nowe znajomości i przyjaźnie.

 

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat