Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych
Katowice – Chorzów – Mikołów 2018
Od 9 do 12 czerwca 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Uczniowie SOSW w Oświęcimiu mieli zaszczyt wziąć udział w tej imprezie godnie reprezentując swoich szkolnych kolegów w takich dyscyplinach jak tenis stołowy i lekka atletyka: Kacper Latocha (I miejsce bieg sztafeta na 4x100m), Łukasz Mączka (I miejsce bieg sztafeta na 4x100m, I miejsce bieg na 100m, III miejsce bieg na 400m) oraz Adrian Guzorczuk (III miejsce –tenis stołowy). Igrzyska były największym wydarzeniem sportowym Olimpiad Specjalnych Polska w 2018 roku i jedną z największych sportowych i społecznych imprez w tym roku w naszym kraju.
Zawody sportowe odbywały się na Stadionie Śląskim (6 dyscyplin: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, tenis, trójbój, bocce), na obiektach katowickiej AWF (pływanie, badminton, tenis stołowy), w kręgielni Galaktyka w Katowicach (bowling) oraz w Golf Park Mikołów w Mikołowie (golf, który został po raz pierwszy zaprezentowany na igrzyskach w Polsce).
Drodzy zawodnicy, przez cztery dni pokazaliście kolejny raz wszystkim Polakom, wszystkim Europejczykom i całemu światu, że determinacja, motywacja i dążenie do celu, to jest to, co przyświeca Wam każdego dnia. Dziękuję Wam za wspaniałe momenty radości. Dziękuję i proszę o jeszcze. Szanowni trenerzy, dziękuję Wam za każdy dzień Waszej pracy na rzecz sportowców z niepełnosprawnością intelektualną”, powiedziała podczas Ceremonii Zamknięcia Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny.

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat