Szkoła Podstawowa

SOSW Oświęcim
A A A

Wycieczka na Groń Jana Pawła II

Wycieczka na Groń Jana Pawła II
10 października już po raz kolejny uczniowie klas 4-8 oraz III klasy Gimnazjum udali się na pieszą wędrówkę  na Groń Jana Pawła II.
Jest to szczyt o wysokości 890 m.n.p.m, który leży w Beskidzie Małym, tuż obok Leskowca. Do szczytu wiedzie wiele szlaków turystycznych, spośród nich wybraliśmy łagodny 3 – kilometrowy Szlak Białych Serc z Rzyk. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywały dobre humory, dodatkowym atutem była  słoneczna pogoda i możliwość podziwiania pięknych widoków gór porośniętych drzewami z różnokolorowymi, jesiennymi liśćmi.
Beskid Mały nie jest tak niebezpieczny jak góry wysokie, ale zawsze trzeba pamiętać, że  aktywność w terenach górskich niesie ze sobą pewne ryzyko. Szczególnie należy pamiętać o odpowiednim ubiorze, dodatkowej bluzie, kurtce przeciwdeszczowej, zabraniu jedzenia oraz wody, gdyż w ciepłe dni i przy wysiłku fizycznym łatwo o odwodnienie organizmu.

Droga na szczyt nie była wcale taka łagodna, zdarzały się dość strome podejścia, ale wszyscy, choć w różnym czasie dotarliśmy do celu - czyli Schroniska PTTK, gdzie mogliśmy zakupić napoje i drobne przekąski. Po posileniu się i chwili odpoczynku był czas na podziwianie wspaniałych widoków na Kotlinę Oświęcimską, Ponikiew, Wadowice i Andrychów.

Wycieczka nie tylko wymagała od nas aktywności fizycznej, była też utrwaleniem wiadomości dotyczących zasad poruszania się po szlakach turystycznych, zachowania się w lesie.

Pamiętajmy, że szlaki przebiegają przez tereny, w których żyją zwierzęta:

Nie zaśmiecajmy przyrody!   Szanujmy „dom dzikich zwierząt” !

Szkoła Podstawowa im. Zofii Posmysz

Branżowa Szkoła I Stopnia

Szkoła Przysposabiająca do Pracy im. Zofii Posmysz

Internat